بعد از این نور به آفاق دهم از دل خویش/ که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد

بسم الله الرحمن الرحیم مثل میوه باشیم.

نوشته شده توسط :آ نوری
1398/03/1-13:53

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر به اکثر میوه های درختی نگاه کنید آن میوه ها با یک بند نازک وباریک به درخت متصل هستند وتا زمانی که آن میوه به درخت متصل است  هیچ ترسی از باد و باران و عوامل خطرناک پیرامونی اش ندارد حتی بر این باور است که همه عوامل بیرونی در جهت خدمت به او در تلاش هستند . باد باعث طراوت اش می شود، آب باعث رشدش می شود و آفتاب به او پختگی و کمال می بخشد وآن میوه میداند تا زمانی که بواسطه آن بند به درخت متصل هست در تحت قدرت وعنایت پروردگار عالم هست اما وقتی آن بند باریک بواسطه انسانها یا عوامل دیگرگسسته شد نه تنها شرایط محیطی هیچ کمکی به او نمی کنند بلکه  هر روز با یک چالش جدید مواجه می شود تا در نهایت پلاسیده و خراب می شود. در واقع، آب باعث گندیدگی اش می شود، باد باعث پلاسیدگی اش می شود، آفتاب باعث پوسیدگی و از بین رفتنش می گردد. حکایت ما انسان ها نیز چنین است تا زمانی که بند بندگی و توکل به خداوند مهربان گسسته نشده باشد در کمال آرامش وزندگی پاک هستم ودر زمره اولیاء الهی وخداوند در قران میفرماید اولیاء خداوند هیچ ترس ندارند.

أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ (یونس/62)

اما اگراین بند وارتباط با حق پاره وگسسته شد وانسان از یاد ونام خداوند اعراض ورویگردان شود زندگی او سخت وآرامش از بین میرود و عواملی همچون  فرزند، پول، قدرت، شهرت و زیبایی تبدیل به عوامل قدرتمندی می شوند که در جهت تباهی انسان تلاش خواهند کرد. 

وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنْکًا (طه/124)

((بعضی وقتها فکر میکنیم آن قدر گرفتاریم که به خدا وعبادتمان نمی رسیم ولی حقیقت این است که چون از خدا وعبادت غافل شدیم گرفتاریم))

در مدرسه خوشبختی عالم  از خودمان یک میوه مفید و ارزشمند بسازیم  تا همه عوامل بیرونی برای ما و به نفع ما سرگرم کار شوند و همواره حس کنیم در منشوری از نور حمایت خداوند مهربان هستیم . 

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:


ابزار دانستنی ها برای وبلاگ

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات