بعد از این نور به آفاق دهم از دل خویش/ که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد

مغز انسان 2؛ پروفسور مجید سمیعی

نوشته شده توسط :آ نوری
1393/07/19-15:56

به نام خدا

وی با اشاره به ماده‌ای به نام دوپامین كه در مغز ترشح می‌شود گفت: با ترشح دوپامین، مغز شفافیت پیدا كرده و انسان می‌تواند خوب فكر كند و بررسی‌ها نشان داده در حالت تمركز فكری، دوپامین مغز بیشتر است و هر انسانی خودش می‌تواند زمان ترشح این ماده مغزی را تشخیص دهد. این زمان بهترین وقت برای كارهایی است كه نیاز به تمركز شدید دارد. البته باید مغز را مرتبا تمرین داد و نگذاشت تنبل شود و گرنه كارایی‌اش كمتر می‌شود.

وی عوامل مهمی را كه باعث تأثیر بر آموزش در علم مدیریت می‌شود به این ترتیب ذكر كرد:

1- قابلیت و توانایی دانشجو و استاد

۲- دانش و رفتار استاد

۳- آگاهی و حساسیت استاد

۴- رعایت اخلاق و احترام متقابل

۵- درك نیازهای دانشجویان

۶- انعطاف پذیری در برابر مسائل جدید.

وی اضافه كرد: استادان باید به‌طور مرتب دانش و یافته‌های جدید را فراگرفته و به دانشجویان خود بیاموزند و در رشته تخصصی خود به روز باشند.

وی به نقش انگیزه در رشد علمی افراد اشاره كرد و گفت: انگیزه شامل دو بعد است؛ انگیزه درونی و محیطی. انگیزه درونی یا خودبه‌خودی نوعی عشق است، آیا شما می‌توانید عشق را تعریف كنید. علم مغز و اعصاب هنوز نتوانسته عشق را تعریف كند و عشق هنوز از نظر دانش مغز و اعصاب یك راز است. وی در ادامه به پاداش و جایزه به‌عنوان ایجاد‌كننده انگیزه ثانویه یا محیطی اشاره كرد و گفت: بدون پاداش انگیزه‌ای وجود ندارد و این برای همه انسان‌ها اثبات شده است.

پروفسور سمیعی گفت: انگیزه ثانویه شامل ارتقای استانداردهای زندگی انسان و افتخار، شهرت و رضایت است اما انسان‌هایی كه با عشق كار می‌كنند و انگیزه درونی قوی دارند رمز موفقیت خود و جامعه‌شان هستند. وی گفت: از نظر من بزرگ‌ترین لذت زندگی انسان كمك به همنوع بدون هیچ‌گونه انتظاری است. به همنوعان خود محبت كنید و هیچ وقت به‌خودتان مغرور نباشید و قدر سلامتی خود را بدانید و به استادان خود احترام بگذارید و فقط به‌دنبال پول درآوردن نباشید.

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:


ابزار دانستنی ها برای وبلاگ

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات