بعد از این نور به آفاق دهم از دل خویش/ که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد

مغز انسان 1؛ پروفسور مجید سمیعی

نوشته شده توسط :آ نوری
1393/07/19-10:09

به نام خدا

مغز انسان

 

"والدین باید سعی كنند به فرزندانشان بیاموزند جز برای كارهای علمی و آموزشی، از رایانه و به‌ویژه بازی‌های رایانه‌ای استفاده نكنند."

اینها بخش‌هایی از سخنان پروفسور مجید سمیعی رئیس انجمن جراحی قاعده مغز جهان و چهره ماندگار علمی ایران بود كه صبح دوشنبه در دانشكده مدیریت دانشگاه تهران ایراد شد.

وی افزود: تا می‌توانید كودكان را از رایانه دور كنید چون حجم عظیم اطلاعات و داده‌هایی كه به مغز كودك وارد می‌كند باعث آلودگی مغزی و فكری در او می‌شود و به‌ویژه بازی‌های رایانه‌ای كه به‌مدت طولانی استفاده شود جز تلف كردن انرژی مغزی و آسیب‌های جسمی و مغزی به كودكان دستاورد دیگری ندارد.

پروفسور سمیعی كه در یك سخنرانی بین‌رشته‌ای با موضوع آموزش بهینه مغز برای مدیریت سخن می‌گفت افزود:مغز انسان‌ها معمولاً در حدود ۱۳۰۰تا ۱۴۰۰گرم وزن دارد اما وزن مغز خانم‌ها كمی كمتر از آقایان است اگرچه كیفیت و بازدهی مغز خانم‌ها از آقایان بیشتر است، به همین دلیل است كه خانم‌ها قادرنددر آن واحد چند كار را با هم انجام دهند و قبولی بیشتر خانم‌ها در دانشگاه‌ها نیز به همین دلیل است.

وی اضافه كرد: مغز انسان در حدود ۱۰۰میلیارد سلول به نام نرون دارد، از ابتدای تولد این سلول‌ها در مغز كودك وجود دارد اما ارتباطات میان این سلول‌ها به‌تدریج شكل می‌گیرد به‌طوری كه در دو سالگی كودك می‌تواند همه‌‌چیز را یاد بگیرد اما متأسفانه قدرت درك و فهم كودكان در این سنین زیاد جدی گرفته نمی‌شود. وی ضمن مقایسه مغز انسان با رایانه و میكروپروسسور آن گفت: با وجود پیشرفت‌های گسترده علمی در دنیا و رشد علم روباتیك هنوز رایانه یا روباتی كه بتواند با شنیدن یك لطیفه بخندد وجود ندارد یا روباتی كه بتواند با مشاهده محیط اطراف شعر بگوید ساخته نشده است. وی تصریح كرد: ما تازه در ابتدای راه شناخت رازهای پیچیده مغز انسان هستیم.نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:


ابزار دانستنی ها برای وبلاگ

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic