بعد از این نور به آفاق دهم از دل خویش/ که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد

نصایح جبرئیل به پیامبر

نوشته شده توسط :آ نوری
1399/04/22-08:06

 بسم الله الرحمن الرحیم

نصایح جبرئیل به پیامبر

روزی جبرئیل بر پیامبر نازل شد پیامبر از او در خواست موعظه نمود .

نکته:هیچ غذایی مفیدترو بهتر از موعظه در عالم نیست و نخواهد بود؛چون این صبحانه، ناهار و شامی که ما می خوریم، برای روئیدن همین گوشت و پوست و استخوان است وبرای رشد بدنی انسان است ولی رشد روحی وعقلی انسان تنها با موعظه امکان پذیر است تا جایی که پیامبری که خود عقل کل میباشد خودش را مشتاق و محتاج به موعظه می داند.

نصیحت اول جبرئیل به پیامبر:

«یَا مُحَمَّدُ عِشْ مَا شِئْتَ فَإنَّکَ مَیِّتُ

هر جوری که دلت می خواهد زندگی کنی، وهرچقدر دلت میخواهد زندگی کن!زندگی خوب یا زندگی بد  اما یا رسول الله،این را بدان عاقبت می میری و وقتی هم می میمیری ، تمام نمی شود! تازه بعد از مردنت، حساب هر جوری که زندگی کرده‌ای، شروع می شود؛

خب همه ما بلکه تمام مردم دنیا میدانند ومی دانیم  که می میریم، این دیگر چه نصیحتی است؟ ما همه مان مردنی هستیم، اما «فانک میت»، این چه نصیحتی است؟ این خیلی نکته دارد! «فانک میت»، یعنی تو هر جوری زندگی کنی، راه گریز از پروردگار را نداری و بالاخره گیر خدا می افتی؛  حالا دیگه خودت می دانی.

چندتا آیه از قرآن که آیات عجیبی راجع به مرگ است بیان کنم .

1-این آیه خطاب به کل مردم است که به پیغمبر می فرماید: «إِنَّکَ مَیِّتٌ وَ إِنَّهُمْ مَیِّتُونَ» ﴿الزمر، 30﴾، یارسول‌الله، چنگال مرگ گریبانت را می گیرد و گریبان کل این مردم را هم می گیرد؛ نه وجود مقدس تو گریزی از مرگ دارد که عزیزترین مخلوق منی و نه این مردم کوچه و بازار گریز از مرگ دارند. آنها هم دارند جلو می روند که در دهان مرگ بیفتند. این برای عموم مردم!

2-«قُلْ إِنَّ الْمَوْتَ الَّذِی تَفِرُّونَ مِنْهُ فَإِنَّهُ مُلَاقِیکُمْ ۖ » (سوره جمعه/8)بگو آن مرگى که از آن مى‏ گریزید وهرکاری انجام میدهید که به سراغتان نیاید قطعا به سراغ شما مى ‏آید حالا با کرونا نشد با یک مریضی دیگری با یک بلای دیگری این نیست که انسان بتواند از چنگال مرگ بگریزد.

3-یک آیه هم  به این قلدرها و زوردارها و این صندلی دارها یی که از مقام خود سوء استفاده میکنند  اینهایی که به باغها وکاخهای خود دلشادند اینهایی که خیلی تکبر دارند، به آنها می گوید: «أَیْنَما تَکُونُوا یُدْرِکْکُمُ اَلْمَوْتُ وَ لَوْ کُنْتُمْ فِی بُرُوجٍ مُشَیَّدَةٍ» ﴿النساء، 78﴾، شما عاقبت به کام مرگ می افتید، اگرچه در مستحکم ترین کاخ های جهان زندگی کنید، خیال نکنید درِب آنجا به روی ملک‌الموت بسته است، نه! بسته نیست.

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:


ابزار دانستنی ها برای وبلاگ

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic