بعد از این نور به آفاق دهم از دل خویش/ که به خورشید رسیدیم و غبار آخر شد

بسم الله الرحمن الرحیم السلام علیک یا امیرالمؤمنین

نوشته شده توسط :آ نوری
1399/02/25-18:30

به نام خدا
السلام علیک یا امیرالمؤمنین

امشب از خدا بخواهیم که

این شب قدر كه با قرآن و اهل بیت گره خورده، بهترین زمان براى توجّه به معرفت خدا و معرفت نفس است. در این شب، تقدیرات یكساله را خداوند معیّن فرموده، به وسیله ملائكه به حضرت صاحب الزمان ارائه مى دارد و به امضاى ایشان مى رساند. 

بهترین و مهمترین تقدیراتى كه باید از خدا بخواهیم، اول از همه معرفت خداى تعالى و ائمه اطهار علیهم السلام است؛ چیزى كه متضمّن سعادت انسان در عمر ابدى عالم دیگر است، همین است. 

امشب از خدا بخواهید كه تقدیرى بوسیله حضرت صاحب الزمان براى شما رقم بخورد كه در طى یكسال آینده، توجّه شما به خداى تعالى، یك توجّه عالى شود؛ نه توجّه سطحى؛ در این صورت، امشب از هزار ماه عبادتى كه بدون لیلة القدر انجام شود، بهتر است؛ زیرا وضع انسان، از بركت قرآن و عترت، به طور اساسى تغییر مى كند و تبدیل به «انسان واقعى» مى شود.
 
بنابراین حركت انسان در این شب مى تواند به اندازه هزار ماه باشد، به شرط آنكه فقط در فكر دنیا نباشد؛ یعنى همه ى خواسته هایتان دنیایى نباشد كه فقط زن خوب و خانه خوب و امكانات خوب فراهم شود و مریض نشوید و... 

البتّه دنیا را هم باید از خدا خواست و خواستن آنها عیبى ندارد، امّا راحتى این دنیا در مقایسه با سعادت عالم دیگر، مثل یك ریگ در برابر وسعت صحراست.
 
اگر طلب شخص و عنایت خداى تعالى باشد و خداوند این تغییر را نصیب كند، هر شب و روز انسان «قدر» خواهد بود؛ یعنى متوجّه مى شود كه هر ساعت عمرش، برگشت ناپذیر است و مى فهمد چه چیزهایى را مى تواند در این ساعت به دست آورد؛ لذا قدر اوقاتش را مى داند؛ مثل كسى كه سرمایه اش چنان است كه در هر ساعت و هر دقیقه مبلغ قابل توجّهى به اندوخته هایش افزوده مى شود، امّا این كجا و آن كجا؟ 
نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:


ابزار دانستنی ها برای وبلاگ

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات